Náborový ukázkový trénink ročníku 2011

11. 12. 2018 | Jana Vališová | Přečteno: 176x

V neděli 9. prosince 2018 se uskutečnil volně přístupný náborový trénink pro děti ročníku narození 2011 a mladší. Jedná se o první akci svého druhu, kterou HC Lvi Břeclav v letošní hokejové sezóně organizoval. Samotnému průběhu tohoto tréninku předcházela propagace na základních školách v  Břeclavi a nejbližším okolí, kde každé dítě obdrželo letáček pro rodiče se základními informacemi vztahujícími se k této akci.

Smyslem této akce je umožnit dětem vyzkoušet si, jak vypadá takový trénink malých hokejistů a hokejistek. Jak vypadá zimní stadion, kde mají malí hokejisté tělocvičnu na všeobecnou sportovní přípravu, kde se převlékají, co si oblékají při tréninku na sebe a především, co dělají na ledě. Tak jako sportovat, tak i začít bruslit a hrát hokej není nikdy pozdě. Právě děti z ročníku 2011, kterým byl tento trénink věnován, již na zimní stadion pravidelně chodí, mají svou hokejovou kategorii. Chtěli jsme však dát prostor i nově příchozím, kteří třeba tu možnost začít s bruslením a hokejem neměli, nebo doposud o ní nevěděli, anebo jsou jen zvědaví, co všechno to obnáší.

Na tento ukázkový trénink dorazila na zimní stadion hrstka zájemců nejen z Břeclavi, ale i okolních obcí. Po příchodu se dětí ujali naši trenéři a provedli je zdejšími prostorami. Nechali je nahlédnout do hokejové šatny, tělocvičny a ukázali jim, kde se mohou převléknout. K dispozici byla k zapůjčení základní hokejová výstroj, tedy chrániče a nejdůležitější součást výstroje přilba. Některým se však zapůjčily i brusle, na vše jsme byli připraveni.

Na ledové ploše si děti měly možnost vyzkoušet tradiční trénink hokejové přípravky, pod vedením břeclavských trenérů. Na ledě s nimi byli i naši malí hokejisté – věkoví vrstevníci, kteří již na zimní stadion chodí rok či dva a bruslení jim tak nedělá potíže. Nováčci si nejprve vyzkoušeli základní bruslařská cvičení. Jak získali větší jistotu na bruslích, tak se k nim přidali jejich zkušenější vrstevníci – malí hokejisté a společně s nimi si zahráli průpravné hry. V poslední části si měli možnost zahrát s pukem a hokejkou za pomoci našich trenérů na branky, které střežili malí brankáři. V průběhu tohoto dění, bylo rodičům nově příchozích dětí vysvětleno, co se na ledě děje, jak s našimi sportovci trénujeme, jak často chodí, co hokej obnáší a kolik stojí.

Z pohledu břeclavských trenérů se tato první akce vydařila a věříme, že si tento ukázkový volný trénink užily i nově příchozí děti. Na tuto akci se budeme snažit navázat, abychom zimní stadion a výuku bruslení nadále zpřístupnili co největšímu počtu dětí.