Starší žáci na vyzrálejší soupeře nestačili

1. 1. 2019 | Jana Vališová | Přečteno: 146x

Dne 27.prosince 2018 se starší žáci zúčastnili turnaje O pohár starosty Města Uherské Hradiště. Turnaj byl pro hráče ročníku 2005 a mladší a vzhledem k tomu, že jádro družstva starších žáků tvoří hráči ročníku 2006, bylo jasné, že se bude jednat o velmi náročný test. Nicméně výsledky starších žáků ve své věkové kategorii jsou natolik jednoznačné, že se trenér Filip Hrbatý rozhodl otestovat kvality družstva s o rok staršími protihráči. Na turnaji kluci sehráli celkem 3 utkání a bohužel všechny skončily jednoznačně v náš neprospěch. Výsledky jednotlivých utkání i výkony v nich se postupně horšily. Nejvíce jsme potrápili hned v prvním utkání domácí Hradiště, nicméně vždy, když jsme se výsledkově dotáhli, tak soupeř okamžitě odskočil a utkání si pohlídal. Následovalo utkání s Olomoucí a Warriorem Brno, které mělo stejný průběh. Soupeři nás v úvodu utkání rychle zatlačili, vstřelili několik branek, které je povzbudily a již výsledek utkání v klidu hlídali. Nám se podařily dát jen čestné branky. Zajímavostí turnaje bylo po každém utkání 5 minut prodloužení 3:3. Alespoň v posledním prodloužení se nám podařilo zvítězit, takže to byla taková malá záplata na nevydařený turnaj. Záměr poměřit síly se staršími kluky se nakonec úplně nevydařil. Krom 1. utkání jsme v rychlejším tempu, než na které jsou kluci zvyklí, nepodařilo hrát naši hru. Založení útoku pod tlakem, kombinační hra, dobré napadaní, spolupráce útočníků s obránci v útočném pásmu, to vše se z naší hry vytratilo. Po několika nepovedených přihrávkách a jak nás soupeř dobře dohrával tělem, si kluci přestali věřit a upustili od toho, co se učíme. Na hokejky se nám přilepila nervozita a beznaděj a ta se nás do konce turnaje již nepustila. Pochvalu zaslouží oba brankaři, kteří se s důrazem a střelbou starších kluků vyrovnali velmi dobře a mužstvo v utkání drželi, jak jen to šlo. Turnaj nám nicméně nastavil zrcadlo, že máme ještě na čem pracovat a je potřeba si to uvědomit.

Výsledky:

Uherské Hradiště – Lvi Břeclav 8:4, 1:0pp