<<   8 / 2019   >>

Martin Pavlačka vstřelil při své premiéře v reprezentaci hned dvě branky

28. 1. 2019 | Jana Vališová | Přečteno: 371x

Břeclavský odchovanec Martin Pavlačka (2003), který se minulý týden představil v Hodoníně v rámci přípravného utkání reprezentace do 16 let a vstřelil dva góly, se rozpovídal pro hokej.cz, kde si mimo jiné pochvaloval své hokejové začátky v domovské Břeclavi.

Martin, který již druhou sezónu působí v extralize dorostu v Havířově, si o svou nominaci do reprezentace řekl především svým úspěšným tažením touto sezonou, kdy k dnešnímu dni nasbíral ve dvaceti sedmi zápasech 51 kanadských bodů za 25 gólů a 26 asistencí. Nakoukl rovněž i do jednoho zápasu za havířovské juniory, kde si hned si svém prvním startu připsal jednu asistenci.

V loňském roce reprezentoval Martin Jihomoravský kraj na Olympiádě dětí a mládeže.

Článek na hokej.cz od Martina Voltra si můžete přečíst na následujícím odkazu:

Rozhovor Martina s trenérem Filipem Hrbatým

Dneska si odehrál své první utkání za reprezentaci do 16-ti let, jaké jsou pocity?

Tempo hry bylo mnohem rychlejší než extraliga dorostu, myslím si, že bych to tempem mohl přirovnat k juniorce, každopádně to byl super zážitek a skvělá zkušenost.

Hned se ti podařilo v utkání dát dvě branky. Jak si s utkáním spokojený?

Se svým výkonem jsem více méně spokojený, i když pár chyb tam být nemuselo, ale jsem rád že jsme vyhráli.

V týmu Havířova, kde nyní hraješ, se ti bodově daří. Čekal si pozvánku do reprezentace?

Doufal jsem, že dostanu šanci, a když už jsem ji dostal, snažil jsem se na ledě nechat všechno.

Jaká byla v kabině parta?

Jelikož to byl zápas na jeden den, tak se tam nějaká parta moc netvořila, spíš se spolu bavili hráči, kteří se už znali z klubu nebo z předešlých reprezentačních srazů.

Jak si spokojený v Havířovském AZetu?

Ano jsem, myslím že tento rok máme výborně našlápnuto a v kabině máme super partu. Snad nám to tak vydrží i do play-off.

Co město Havířov? Líbí se ti tam?

Kdybych měl porovnat Břeclav s Havířovem, tak je Břeclav město mnohem hezčí protože Havířov jsou vlastně jenom dvě dlouhé ulice.

Jak se ti daří ve škole?

Je pro mě celkem náročné skloubit hokej a studium na gymnáziu, ale na vysvědčení horší známku než tři neuvidím, takže jsem více méně spokojený.

Podle všeho to vypadá, že tvůj ročník 2003 bude hrát ještě jednu sezonu v dorostu. Jsi s tím spokojený, nebo jaký na to máš názor?

Jsem spokojený, protože se budeme moci více vyhrát v naší kategorii a zatím se nebudeme muset prát o místo v juniorce.

Nedávno jsi hrál v Mostě turnaj za Břeclav. Bavilo tě si zahrát si s klukama z Břeclavi?

Ano a moc byl jsem rád za tu možnost si zahrát s bývalými spoluhráči, byl to skvělý zážitek.

Děkuji za rozhovor a přejeme ti, aby se ti podařilo probojovat do užšího kádru reprezentace a aby se ti dařilo v Havířově.

Také děkuji.