<<   12 / 2019   >>
  • Rozpis zápasů 22. 9. 2019

Rozpis zápasů je k dispozici na této adrese: https://hokejovyzapis.cz/seznam-zapasu

Souhrn utkání z 13.-17. listopadu 2019

23. 11. 2019 | Jana Vališová | Přečteno: 104x

4. třída

V sobotu 16. listopadu 2019 byly odehrány další mistrovské utkání 4. tříd na zimním stadionu ve Znojmě. Obě družstva nejdříve nastoupila proti domácím orlům a potom proti našim sousedům z Hodonína. Hrálo čistě s maximálním nasazením. Všechny zápasy byly napínavé do poslední vteřiny.

HC Zastávka u Brna : HC Lvi Břeclav 9:5

Kluci nastoupili do utkání pouze s jedenácti hráči do pole, což ovlivnilo průběh zápasu. První třetina byla vyrovnaná a skončila nerozhodně 2:2. Během zápasu se na břeclavských začala projevovat únava a soupeř ve skóre odskočil. V průběhu třetí třetiny byl navíc osobním trestem vyloučen jeden z našich hráčů, tak se ve značně slepené sestavě dohrával zápas v deseti hráčích. I přesto, ale mohl být výsledek víc nerozhodný, kdybychom proměňovali šance, kterých jsme měli dostatek.

HC Lvi Břeclav : HC Kometa Brno 1:9

V pátečním utkání naši na svého soupeře nestačili. Na začátku utkání sice dokázali Kometu přehrát a vytvořit si pár šancí. Pak však iniciativu převzali brněnští a zbytek hry byl již pod jejich taktovkou.

HC Lvi Břeclav : VSK Technika Brno 5:3

Do sobotního zápasu nastupovali Lvi po neúspěchu z předchozího dne s touhou utkání vyhrát. To se jim také dařilo a hned od začátku diktovali tempo hry a po prvním dějství vedli již 3:1. Na začátku 2. dvacetiminutovky se však začala projevovat únava z předchozího dne a soupeř dokázal do konce třetiny snížit vedení na 4:3. Ve 3. třetině pak ještě naši dokázali jednou skórovat a po zásluze dovést utkání do vítězného konce 5:3. Za svůj výkon byli všichni hráči po utkání trenérem Hrbatým pochváleni.

HC Lvi Břeclav : VSK Technika Brno 8:7

Vyrovnané utkání se zdálo být osm minut před koncem již rozhodnuto ve prospěch domácích lvů. Avšak jak je u hokeje známé, musí se hrát do poslední vteřiny. Lvi ke konci zápasu polevili a také vinou vyloučení si utkání sami zdramatizovali.  Brňané nejdříve na konci 57. minuty a poté v polovině 59. minuty snižovali již na rozdíl jediné branky. Víc jich naštěstí nepřidali a tak body zůstaly u Dyje.

HC Orli Znojmo : HC Lvi Břeclav 1:19

Od začátku až do konce utkání byli Lvi jednoznačně lepší ve všech aspektech zápasu. V 54. minutě zaznamenali znojemští svou jedinou branku a to v přesilové hře 5:3, kdy skóre na světelné tabuli již ukazovalo 16 přesných břeclavských zásahů. V posledních třech minutách ještě přidali orlům další tři a jejich skóre se tak zastavilo těsně před magickou dvacítkou.

HC Lvi Břeclav : Polsko U16 4:2

Ve středu 13. 11. nastoupili dorostenci proti výběru Polska. Našim výrazně pomohl první gól, který dali v oslabení 3 proti 5. Do 50. minuty pak protihráče přehrávali. Poláci se dostali do utkání až 5 minut před koncem zápasu, kdy snížili na 4:2. Ale chyba při střídání, kdy po odvolání brankáře hráli dlouhý čas v 7:5, udělat něco ze zápasem jejich snahu ukončila.

HCM Warriors Brno : HC Lvi Břeclav 3:0

V sobotu 16. 11. čekal dorostence další zápas, tentokrát v Brně proti Warrioru. Soupeř dal našim z prvních tří střel dva góly, my na to odpověděli jen dvěma tyčkami v průběhu utkání. Ani čestný úspěch jsme nedocílili při hře bez brankáře, naopak jsme v závěru dostali gól do prázdné brány. To znamenalo první porážku v této části soutěže.

Junioři

SHKM Hodonín : HC Lvi Břeclav 4:2

V sobotu 16. 11. 2019 zajížděla naše juniorka na utkání do Hodonína, takže na derby.

Začátek zápasu patřil domácím borcům, ale zhruba od desáté minuty první třetiny jsme začali být lepším týmem a v 16. minutě první části jsme se dokázali i střelecky prosadit. Branku vstřelil Jiří Mácha, za asistence Richarda Zajíčka.

Druhá třetina se herním projevem obou týmů nesla v duchu té první, až do 28. minuty, kdy na ledě došlo k malé šarvátce a po ní se předčasně poroučel pod sprchy David Novosedlík. A toto byl zlomový moment zápasu.

Protože lvy postihla velká marodka, přijeli do Hodonína pouze v deseti hráčích. Po zmíněném vyloučení museli utkání dohrávat v devíti. Hodonín dvěma brankami v rozmezí tří minut otočil skoré na 2:1 a tím stanovil výsledek po dvou třetinách.

Do třetího dějství jsme vstupovali s odhodláním porvat se o výsledek. To se v úvodu i podařilo, vyrovnávací branku vstřelil v přesilovce Filip Guldan 2:2. Radost z vyrovnání však trvala jen 53 vteřin a soupeř šel zase do vedení 3:2.  V závěru zaznamenali domácí ještě jeden gólový příspěvek do prázdné branky břeclavského týmu, který zkoušel hru bez brankáře a uzavřel se tak brankový účet na konečných 4:2 pro Hodonín.

Junioři si následující utkání přeložili na leden, kdy se vydají na dvoudenní trip na sever Moravy. Další utkání tak odehrají až 14. prosince v Prostějově.