Nábor dětí
Kalendář
<<   7 / 2018   >>
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Aktuality

Rozpis ledu

F. Král poletí reprezentovat ČR do Číny

13. 8. 2017 | Milan Zoubek | Přečteno: 413x

 Na World Roller Games 2017 bude ČR reprezentovat i břeclavský brankář F. Král.

  1.) Filipe, jak začala Tvá cesta za nominací na Světové hry v kolečkových sportech v Číně? 

 

   Především tím, že tuhle sezonu jsem začal hrát in-line v Přerově. Nabídka přišla pro mne M. Göndöra a J. Abazaje na základě naší předchozí úspěšné reprezentace v kategorii U 18 na dvou minulých ME. Právě díky tomu jsem dostal nominaci do širšího výběru reprezentace. 

 

2.) Vraťme se na chvilku k extralize. S Přerovem jste měli velmi blízko k titulu mistra ČR, doslova pár vteřin. Jak moc to mrzí nedotáhnout slibně rozehrané finále?

 

  Mrzí to, co si budeme nalhávat, ale byla to má premiéra za Přerov a celkově v extralize, kdy jsem měl tu možnost chytat jako "jednička" a celou sezonu jsem si užil. Ve finále jsem prožíval obrovskou euforii a věřil jsem v to, že Kladno opakovaně porazíme, což se bohužel nestalo. Mrzí mě, že nám to nevyšlo, avšak byla to pro mě obrovská zkušenost a druhé místo na republice je také krásné.

 

 3.) I tak být vice mistrem ČR je určitě veliký úspěch. Stříbro je krásnou odměnou. Předpokládám že výsledek oceňuješ asi více než bezprostředně po prohraném finále.

 

  To určitě ano. Jak už jsem zmiňoval druhé místo z celé republiky je krásné a ten kov má svou cenu. 

 

 4.) Již v průběhu sezony začali první nominační kempy. Kolik jich bylo a kolik se Vás z Přerova dokázalo na tyto soustředění dostat?

 

 Celkově se uskutečnily dva kempy. Na prvním kempu nás bylo 5 hráčů a já jako gólman. Do užšího výběru se dostali 2 hráči a já. 

 

 5.) Došlo k postupnému zužování kádru na závěrečný kemp Vás jelo kolik?

 

  Na druhý kemp, který se konal v Lanškrouně se sešlo 16 hráčů a 2 gólmani, z nichž 2 hráči a já jsme reprezentovali Přerov.

 

 

 6.) Po medailích z mistrovství Evropy do 18. -ti let je to Tvůj další velký úspěch. Jak moc se těšíš na Čínu?

 

  Popravdě jsem nečekal, že bych si mohl zahrát na mistrovství světa a je to opravdu velký úspěch. Bez velké motivace a podpory, kterou jsem dostával bych to nezvládl. Na Čínu se těším, hlavně si to chci užít a také přivést nějaký ten kov.

 

 Přejeme Ti a celému výběru úspěšné hry. užij si je nejenom po sportovní, ale i osobní stránce. Děkuji za rozhovor a sejdeme se opět po Tvém návratu z Číny.

 

  Děkuji. 

 

Město Břeclav Jihomoravský krajBorsOční optika Růžové brýleRespect Insurance BrokersČerpací technikaFun CafféVHS BřeclavSměnárna BřeclavValtice servisProvidentMakpakdesign studio KOSSGumotexRádio JihPTSM. S. QUATROU DoubkůCHASE ARTTISK PÁLKATOVOXELEKTRO SMETANAKAMIL HALUZASOMAXPodlužanKanecMERLINF. T. ServisPeugeotPetruzalekKružíkPRAMOSMA-NAMadoilSelfnetBřeclavsko